Τιμητική διάκριση του Κολλεγίου Αθηνών για το διαχρονικό έργο προσφοράς του

Νοε 22, 2022

Την Παρασκευή, 18 Νοεμβρίου 2022, ο Διευθυντής/President του Κολλεγίου Αθηνών Καθηγητής Κώστας Συνολάκης ’75 παρέλαβε βραβείο από τον Μη Κερδοσκοπικό Οργανισμό edu4all για την προσφορά του Κολλεγίου Αθηνών στην εκπαιδευτική, κοινωνική και πολιτιστική ζωή της Ελλάδος.

Η βράβευση έγινε στο πλαίσιο φιλανθρωπικού δείπνου που διοργανώθηκε υπέρ των σκοπών του Σωματείου «Ελπίδα – Σύλλογος Φίλων Παιδιών με καρκίνο» υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Αττικής, στο οποίο τιμήθηκαν επίτιμοι προσκεκλημένοι για την πολυετή προσφορά τους σε θέματα εθελοντισμού.

Στην εκδήλωση παρευρέθησαν επίσης μέλη της Διοίκησης, της Διεύθυνσης και εκπαιδευτικοί του Σχολείου.

Τη βραδιά πλαισίωσαν μουσικά μαθητές του Κολλεγίου, με την επιμέλεια του Διασχολικού Προϊσταμένου του Τμήματος Μουσικής κ. Στέφανου Τσοκάκη.