Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων - Νεανίδων Κ20

Ιουλ 10, 2022

Στις 9 και 10 Ιουλίου 2022, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων - Νεανίδων  Κ20, στις Σέρρες.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 18 αθλητές και αθλήτριες του ΣΑΚΑ.  Η ομάδα των μαθητών και η ομάδα των μαθητριών κατέλαβαν τη 2η θέση στη γενική βαθμολογία με 137 βαθμούς.

Στους αγώνες επιτεύχθηκε νέα επίδοση Κολλεγίου στο εξής αγώνισμα:

• 110μ. Εμπόδια (100εκ), από το μαθητή της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Αθανάσιο Κοτταρίδη, με επίδοση 14”81 (3η θέση).

Τρεις πρώτες θέσεις στο Πανελλήνιο Κ20 κατέλαβαν οι εξής:

• Οι Ιλεάνα Χλωρού, Ελένη Ροδοπούλου, Άννα Γκιόκα και Άννα Μαρία Ίβιτς, μαθήτριες του Κολλεγίου Ψυχικού, στο Δρόμο 4x400μ. (1η θέση).

• Άννα-Μαρία Ίβιτς, μαθήτρια του Κολλεγίου Ψυχικού, στο Δρόμο 200μ. (2η θέση).

• Γεράσιμος Καμπίτσης, μαθητής του Κολλεγίου Ψυχικού, στο Δρόμο 200μ. (2η θέση).

• Οι Δημήτριος Κανελλόπουλος, Μάρκος Κουκουλάρης, Κωνσταντίνος Σαραντόπουλος μαθητές του Κολλεγίου Ψυχικού και ο Γεώργιος Μπακούλας μαθητής του Κολλεγίου Αθηνών, στο Δρόμο 4x400μ. (2η θέση).

• Αθανάσιος-Μάριος Ζυγούρης, μαθητής του Κολλεγίου Ψυχικού, στο Δρόμο 1500μ. (3η θέση).  Ο αθλητής έτρεξε και τερμάτισε στα τελευταία 120 μέτρα με ένα παπούτσι δείχνοντας τη δύναμη της θέλησης και το ένστικτο του υγιούς πρωταθλητισμού.

Δείτε τα αποτελέσματα