Επιτυχόντες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 82ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας «O Θαλής»

Ιαν 18, 2022

Οι επιτυχόντες του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον 82ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ» είναι οι εξής:

Α΄ Λυκείου
Βαν-Κερκ Ιάσων-Θεόδωρος
Ιωαννίδης Αιμίλιος
Μαραγκάκης Ιωάννης
Νάκος Δημήτριος
Παπαϊωαννίδης Μάξιμος-Αναστάσιος
Παπαϊωάννου Σωτήριος- Άρης

Β΄ Λυκείου
Κλαουδάτος Σταύρος (ΙΒ1)
Κομματά Ευαγγελία (ΙΒ1)
Πραπιάδης Χρήστος
Χαντζής Δημήτριος

Γ΄ Λυκείου
Διονέλης Αλέξανδρος
Ιατροπούλου Μαρίνα

Οι επιτυχόντες προκρίνονται για να συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο, 26 Φεβρουαρίου, ώρα 10.00, ειδικά για φέτος στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα τα οποία θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ.
Από τα αποτελέσματα του «ΑΡΧΙΜΗΔΗ» θα επιλεγούν οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.
Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές για την επιτυχία τους και τους ευχόμαστε καλή τύχη  στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα!