Διάκριση μαθητή του Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού σε διαγωνισμό ζωγραφικής του περιοδικού "Σχεδία"

Ιαν 7, 2022

Με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνουμε τη διάκριση του μαθητή της Β’ Δημοτικού του Σχολείου μας, Διονύση Γεωργούτσου, ο οποίος συγκαταλέχθηκε μεταξύ των 20 φιναλίστ του 1ου Παιδικού Διαγωνισμού Ζωγραφικής Εξωφύλλου, που διοργάνωσε το ελληνικό περιοδικό «Σχεδία».

Στον διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε  με μεγάλη επιτυχία, έλαβαν μέρος 1600 παιδιά από όλη την Ελλάδα, μεταξύ των οποίων και μαθητές της Β’ Δημοτικού του Σχολείου μας. Τα παιδιά κλήθηκαν να αποτυπώσουν με τις εικαστικές δημιουργίες τους τη σημασία της λέξης «σπίτι», όπως εκείνα την είδαν μέσα από τη σφαίρα της φαντασίας τους. Ο διαγωνισμός ολοκληρώθηκε με την επιλογή ενός από τα έργα που διακρίθηκαν και κόσμησε το εξώφυλλο του τεύχους Ιανουαρίου του περιοδικού Σχεδία.

Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή του Σχολείου μας και του ευχόμαστε πάντοτε επιτυχίες.