Ημέρα των Ευχαριστιών 2021

Νοε 25, 2021

Την Πέμπτη, 25 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκαν οι καθιερωμένοι εορτασμοί των σχολικών μονάδων του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος για την Ημέρα των Ευχαριστιών.

Με στολισμούς δένδρων ευχαριστιών, ανταλλαγή ευχών και δώρων, θεατρικά, βίντεο και σειρά από άλλες δράσεις, οι μαθητές εόρτασαν το Thanksgiving, περνώντας με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο ένα μήνυμα ευγνωμοσύνης, αγάπης και αλληλεγγύης.

Στο πλαίσιο των εορτασμών, οι Fulbright Fellows του Σχολείου μας μοιράσθηκαν αναμνήσεις τους από την Ημέρα των Ευχαριστιών όπως την εορτάζουν στις Ηνωμένες Πολιτείες και μίλησαν για τη νόημα της ημέρας αυτής.

Την Τρίτη, 23 Νοεμβρίου 2021, ο Διευθυντής/President του Κολλεγίου Αθηνών Καθηγητής Κώστας Συνολάκης ΄75 παρέθεσε δείπνο για τους Fulbright Fellows. Στο μουσικό πρόγραμμα της βραδιάς έπαιξαν πιάνο ο Διασχολικός Προϊστάμενος του Μουσικού Τμήματος Στέφανος Τσοκάκης και βιολί η μαθήτρια της α' γυμνασίου Νικολία Γαρουφαλίδου.

Δείτε παρακάτω το βίντεο των Fulbright Fellows για την Ημέρα των Ευχαριστιών :