Διάκριση μαθητή του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στην Τελική Φάση του 27ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής

Μαϊ 3, 2015
Ο μαθητής του ΙΒ1 Κολλεγίου Ψυχικού Κωνσταντίνος Καμβύσης κατετάγη στην 14η θέση πανελλαδικά στην τελική φάση του 27ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής.

Ο μαθητής Κωνσταντίνος Καμβύσης θα συμμετάσχει σε Camp προετοιμασίας για τη συγκρότηση των Εθνικών ομάδων Πληροφορικής, που θα ξεκινήσει τη Δευτέρα, 27 Απριλίου 2015 και θα διαρκέσει πέντε (5) ημέρες. Η Εθνική Ομάδα Πληροφορικής και η Εθνική Ομάδα Πληροφορικής Νέων θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις προσεχείς διεθνείς διοργανώσεις: 27th International Olympiad in Informatics, Balkan Olympiad in Informatics και Junior Balkan Olympiad in Informatics.

Συνολικά 5 μαθητές του ΕΕΙ επελέγησαν ανάμεσα στους 26 κορυφαίους μαθητές στην Πληροφορική και στον Προγραμματισμό πανελληνίως.