Στις γιορτινές ημέρες που έρχονται, είναι ευκαιρία να περάσουμε όμορφες οικογενειακές στιγμές, γεμάτες αγάπη και θαλπωρή. Ας μην ξεχνάμε να προφυλάσσουμε τους πιο ευάλωτους αγαπημένους μας - τις γιαγιάδες και τους παππούδες, τους γονείς, τους φίλους μας. Να εμβολιαστούμε, για να προστατέψουμε τους εαυτούς μας και τα παιδιά μας αλλά και για το κοινό καλό, για να τελειώσει γρηγορότερα η πανδημία. Αυτό είναι ένα μάθημα ζωής για τα παιδιά μας: πώς μπορούν, δηλαδή, οι μικρές καθημερινές πράξεις μας να επηρεάζουν το μέλλον της ανθρωπότητας.
Ανυπομονώ να σας δω ξανά στο Σχολείο μας σύντομα. Θα ξεπεράσουμε τις δυσκολίες δουλεύοντας μαζί, φροντίζοντας ο ένας τον άλλον και στηρίζοντας τα παιδιά μας για να εκπληρώσουν τα όνειρά τους.
Είμαι υπερήφανος που είμαι ο President αυτού του σπουδαίου εκπαιδευτικού ιδρύματος.
Καλές γιορτές και ευτυχισμένο το 2022!
Καθηγητής Κώστας Συνολάκης '75
Διευθυντής/President