Αγαπητοί συναπόφοιτοι και γονείς της τάξης του 2022,
Είναι μεγάλη η χαρά μας που εφέτος, μετά από δύο χρόνια περιοριστικών μέτρων λόγω της πανδημίας, οι υγειονομικές συνθήκες μας επιτρέπουν να έχουμε και πάλι κοντά μας παλαιούς αποφοίτους στην Τελετή Αποφοίτησης που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 14 Ιουλίου στις 7 μ.μ. Είναι ιδιαίτερη η χρονιά και για εσάς που θα παρευρεθείτε ως απόφοιτοι αλλά και ως γονείς τελειοφοίτων.
Σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε στην καθιερωμένη παρέλαση στα σκαλιά του Μπενακείου Διδακτηρίου και να μοιρασθείτε με τα παιδιά σας αυτήν την τόσο σημαντική ημέρα της ζωής τους, που όλοι εμείς έχουμε ζήσει κατά την αποφοίτησή μας.
Μετά την Τελετή Αποφοίτησης, θα ακολουθήσει, κατά το έθιμο, το δείπνο, που παρατίθεται από το Κολλέγιο στην Bookis Plaza προς τιμήν των μαθητών της τάξης που αποφοιτά, καθώς επίσης για τους αποφοίτους, για τα μέλη του προσωπικού και του Σωματείου Ε.Ε.Ι., χωρίς συζύγους.
Παρακαλούμε πολύ να απαντήσετε έως την Παρασκευή, 24 Ιουνίου εάν θα παρευρεθείτε στο δείπνο, πατώντας στον παρακάτω σύνδεσμο: