Νέα Σχολικής Χρονιάς 2018-2019

18οι Αγώνες Στίβου, Αθανασιάδεια 2019

Μαϊ 23, 2019

Την Πέμπτη, 23 Μαΐου 2019, πραγματοποιήθηκαν οι 18οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Στο τελετουργικό μέρος παρέλασαν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, που μετείχαν στους αγώνες, με τη συμμετοχή της μπάντας της Ελληνικής Αστυνομίας.  Μετά την Έπαρση Σημαίας και τον Εθνικό Ύμνο, την κήρυξη των αγώνων έκανε ο κ. Νίκος Τσαβλίρης, Πρόεδρος του Δ.Σ. του Ε.Ε.Ι.

Απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων, και στα Αθανασιάδεια 2019.

Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 244 μαθητές και μαθήτριες από την 4η έως την 6η Δημοτικού.

Σημειώθηκαν 4 νέες επιδόσεις Αθανασιαδείων και 9 νέες επιδόσεις τάξεων:

Ρίψη Vortex μαθητών

Αγόρας Νικόλαος (6στ Κ.Ψ.) με επίδοση 42,20μ (νέα επίδοση Αθανασιαδείων και νέα επίδοση 6ης Κ.Ψ.)

Ρίψη Vortex μαθητριών

Τσιλίκα Αργυρώ (5α Κ.Ψ.) με επίδοση 28,00μ (νέα επίδοση 5ης Κ.Ψ.)

Άλμα εις Ύψος μαθητών

Τζοάννος Δημήτριος (6α Κ.Ψ.) με επίδοση 1,56μ (νέα επίδοση Αθανασιαδείων και νέα επίδοση 6ης Κ.Ψ.)

Άλμα εις Ύψος μαθητριών

Ζάννου Τάνια-Μαρία (5στ Κ.Α.) με επίδοση 1,33μ (νέα επίδοση 5ης Κ.Α.)

Δρόμος 60μ. μαθητριών

Γρηγοριάδη Κασσάνδρα (6ε Κ.Ψ.) με επίδοση 07”79 (νέα επίδοση Αθανασιαδείων και νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Ψ.)

Δρόμος 60μ. μαθητριών

Πασχαλίδου Κωνσταντίνα (6στ Κ.Α.) με επίδοση 07”81 (νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 80μ. μαθητών

Ζαγοραίος Άγγελος (6α Κ.Ψ.) με επίδοση 10”70 (νέα επίδοση Αθανασιαδείων)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Ασημακόπουλος Γεώργιος, Κακλαμάνης Ιωάννης, Μπίρης Μάριος-Στυλιανός, Ρόκκας Νικόλαος-Αθανάσιος, Σαμούτ Παύλος, Σταθάκης Δημήτριος (4α Κ.Α.) με επίδοση 47’’45 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Βαλέττας Απόλλωνας-Κωνσταντίνος, Κανόνης Νικόλαος-Κωνσταντίνος, Κισέογλου Κωνσταντίνος, Κομιανός Ερωτόκριτος-Νικόλαος,  Σαρακάκης Δημήτρης,  Χατζηνικολάου Αλέξανδρος  (4ε Κ.Ψ.) με επίδοση 48’’01 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Ψ.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητριών 4ης τάξης

Ζώση Ανδρομάχη, Κούκου Ελένη-Κωνσταντίνα, Κούρκουλα Ελένη, Νικολαΐδη Μαλβίνα-Χριστίνα, Πιστιόλη Αθηνά, Σπηλιωτοπούλου Ελένη (4α Κ.Α.) με επίδοση 48’’34 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Α.)

Δείτε τα αποτελέσματα