Νέα Σχολικής Χρονιάς 2017-2018

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων - Κορασίδων

Ιουν 24, 2018

Το σαββατοκύριακο 23 και 24 Ιουνίου 2018, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων – Κορασίδων, στην Κατερίνη.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 23 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των παίδων κατέλαβε την 1η θέση και η ομάδα των κορασίδων την 3η θέση.

• Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής αγωνίσματα:
  • Δρόμος 800μ. από τη μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού,  Ιωάννα Πανοπούλου, με επίδοση 2’09”95 (1η θέση).
  • Δρόμος 2000μ. με Φυσικά Εμπόδια από το μαθητή της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Ζήση Τζιαμούρτα, με επίδοση 6’12”21 (3η θέση).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Οι μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου και της Α’ – Β’ Λυκείου, Ελισάβετ Μητρόπαπα, Ιωάννα Πανοπούλου, Μαρία-Τζέμα Ματσιώτα, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, την 1η θέση στο Δρόμο 4x400μ.
  • Οι μαθητές της Α’ και Β’ Λυκείου, Βασίλειος Κυριακόπουλος, Αλέξανδρος Καπαγιαννίδης, Κωνσταντίνος Γκιόκας, Δήμος Μπαδογιαννάκης, την 2η θέση στο Δρόμο 4x400μ.
  • Η μαθήτρια της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, τη 2η θέση στο Δρόμο 400μ.
  • Η μαθήτρια της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου την 3η θέση στο Δρόμο 100μ.

Δείτε τα αποτελέσματα