Νέα Σχολικής Χρονιάς 2014-2015

14οι Αγώνες Στίβου, Αθανασιάδεια 2015

Ιουν 4, 2015

Την Πέμπτη, 4 Ιουνίου 2015, πραγματοποιήθηκαν οι 14οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Στο τελετουργικό μέρος παρέλασαν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, που μετείχαν στους αγώνες, με τη συμμετοχή της μπάντας της Ελληνικής Αστυνομίας.  Μετά την Έπαρση Σημαίας και τον Εθνικό Ύμνο, την κήρυξη των αγώνων έκανε ο κ. Κωνσταντίνος Κανόνης, μέλος του Δ.Σ. του Ε.Ε.Ι.

Απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων, στους αγώνες στίβου Α.Σ.Ι.Σ. και στα Αθανασιάδεια 2015.

Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 251 μαθητές και μαθήτριες από την 4η έως την 6η Δημοτικού.

Σημειώθηκαν 3 νέες επιδόσεις Αθανασιαδείων και 9 νέες επιδόσεις τάξεων:

Δρόμος 150μ. μαθητριών

Αρμόνη Χρυσούλα (Στ1 Κ.Α.) με επίδοση 20”70 (επίδοση Αθανασιαδείων

και νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 300μ. μαθητριών

Ματσιώτα Μαρία-Τζέμα (Στ2 Κ.Α.) με επίδοση 46’’20 (επίδοση Αθανασιαδείων και νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Α.)

Ίβιτς Άννα-Μαρία (Δ4 Κ.Ψ.) με επίδοση 48’’37 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Ψ.)

Δρόμος 600μ. μαθητριών

Καραγιαννίδου Αγγελική (Γ2 Κ.Ψ.) με επίδοση 2’11”05 (νέα επίδοση 3ης τάξης Κ.Ψ.)

Ρίψη Ελαστικής Σφαίρας μαθητών

Αμοργινός Πάρις-Αλέξανδρος (Ε4 Κ.Ψ.) με επίδοση 45,20μ. (νέα επίδοση 5ης τάξης Κ.Ψ.)

Ρίψη Σφαίρας 1 kg μαθητριών

Φλώρου Αλίκη-Άννα (Στ6 Κ.Ψ.) με επίδοση 12,35μ. (νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Ψ.)

Άλμα σε ύψος μαθητριών

Αντωνοπούλου Χριστιάνα (Στ1 Κ.Α.) με επίδοση 1,45μ. (νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητριών

Αρμόνη Χρυσούλα, Διαμαντοπούλου Αριάδνη, Κεφάλα Αικατερίνη, Μαγκριώτη Ελένη, Μυρίδη Αριάδνη, Ανατολάκη Φιλίππα-Παναγιώτα (Στ6 Κ.Α.) με επίδοση 44”56 (επίδοση Αθανασιαδείων)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Γαλερός Δημήτριος, Λαγός Σταύρος, Μαγκριώτης Αντώνιος, Πονηρός Διονύσιος, Τουτζιαρίδης Αλκιβιάδης-Ιωάννης, Αίσωπος Δημήτριος (Δ1 Κ.Α.) με επίδοση 48’’33 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Σκούφαλος Αδαμάντιος, Μπίλλης Αντώνιος, Αγγελίδης Φίλιππος, Αντωνόπουλος Σπυρίδων, Ζυγούρης Παναγιώτης-Γεώργιος, Κολοτούρος Παύλος (Δ3 Κ.Ψ.) με επίδοση 49’’09 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Ψ.)

Δείτε τα αποτελέσματα