Αρχείο Νέων

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16

Ιουλ 12, 2020

Στις 11 και 12 Ιουλίου 2020, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου K16, στον Άγιο Κοσμά.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 32 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των μαθητών κατέλαβε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία με 90 βαθμούς και η ομάδα των μαθητριών τη 1η θέση με 99 βαθμούς.

Στους αγώνες επιτεύχθηκαν νέες επιδόσεις Κολλεγίου στα εξής νέα αγωνίσματα:

• 100μ. Εμπόδια (84εκ.), από τον μαθητή της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Αθανάσιο Κοτταρίδη, με επίδοση 14”20 (1η θέση).

• Δρόμος 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια, από τον μαθητή της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Κωνσταντίνο Σαραντόπουλο, με επίδοση 6’38”36 (1η θέση).

• Δρόμος 3x1.200μ. από τους μαθητές της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιο Μπακούλα, Θεόδωρο Ευσταθίου και Κωνσταντίνο Σαραντόπουλο, με επίδοση 10’58”45 (1η θέση).

• Δρόμος 4x200μ. Μικτή από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιο-Σπυρίδων Λαγκαδιανό, Νικήτα Κυρκιλή, Χριστίνα-Ειρήνη Χριστοδούλου και Αριάδνη Γκατσώνη, με επίδοση 1’49”65.

• 200μ. Εμπόδια (76εκ) από τη μαθήτρια  Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Χριστίνα-Ειρήνη Χριστοδούλου, με επίδοση 31”18.

• Δρόμος 3x1.200μ. από τις μαθήτριες της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Άννα-Μαρία Ίβιτς, Άννα Γκιόκα και Ελένη Ροδοπούλου, με επίδοση 12’33”23 (1η θέση).

Επίσης νέες επιδόσεις Κολλεγίου πραγματοποιήθηκαν στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 (Αγ. Κοσμά), στα εξής νέα αγωνίσματα:

• Δρόμος 1.200μ. από τη μαθήτρια  Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Νέλλυ Φλουτάκου, με επίδοση 3’45”85.

• Δρόμος 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια, από τη μαθήτρια Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Αφροδίτη Σαραντοπούλου, με επίδοση 7’46”60.

• Άλμα τετραπλούν από τη μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Κλειώ Τζοάννου, με επίδοση12.74μ.

Τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

1η θέση

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Νικόλαος Δημητριάδης, στο Δρόμο 150μ.

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Ιάσων Βυλλιώτης, στο άλμα εις ύψος.

• Η μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Κασσάνδρα Γρηγοριάδη, στο Δρόμο 80μ.

• Η μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Νέλλυ Φλουτάκου, Δρόμο 1.200μ.

2η θέση

• Ο μαθητής της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών Θεόδωρος Ευσταθίου, στο Δρόμο 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια.

• Οι μαθητές της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Διαμαντής Πατέρας, Αθανάσιος Κοτταρίδης, Νικητας Κυρκιλής, Νικόλαος Δημητριάδης, στο Δρόμο 4x80μ.

• Η μαθήτρια της Α’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών Καλλιόπη Πατέρα, στο Δρόμο 1.200μ.

• Οι μαθήτριες της Β’ και Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, Ιωάννα Περρωτή, Ελευθερία Χίσσα, Ηρώ Μαύρου, Χλόη Κεφάλα, στο Δρόμο 4x80μ.

3η θέση

• Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Διαμαντής Πατέρας στα 100μ. Εμπόδια.

• Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Γεώργιος Μπακούλας, στο Δρόμο 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια.

• Ο μαθητής της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Δημήτριος Χρονόπουλος, στη Δισκοβολία.

• Η μαθήτρια της Γ’ Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, Άννα Γκιόκα, στο Δρόμο 2.000μ. Φυσικά Εμπόδια.

• Η μαθήτρια της Β’ Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, Λυδία Ρέγγα, στη Σφαιροβολία.

Δείτε τα αποτελέσματα