Τα Νέα μας

Α.Σ.Ι.Σ. 14ο Φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής

Απρ 16, 2016

Το Σάββατο, 16 Απριλίου 2016, πραγματοποιήθηκε το 14ο Φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής, που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Δούκα στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ.

Γενική Γυμναστική Δημοτικών Σχολείων  Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού

Η αντιπροσωπευτική ομάδα Γενικής Γυμναστικής Δημοτικών Σχολείων έλαβε μέρος με ένα πρόγραμμα Γυμναστικής, το οποίο είχε στοιχεία Χορού, Ενόργανης – Ρυθμικής και Ακροβατικής Γυμναστικής, με τίτλο: “Las Vidas es un Carnaval”. Συμμετείχαν 16 μαθήτριες της 5ης και 6ης τάξης των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού. Προπονήτρια της ομάδας είναι η  κα. Ελένη Τσακίρη.

Γενική Γυμναστική Γυμνασίου - Λυκείου  Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού

Η αντιπροσωπευτική ομάδα Γενικής Γυμναστικής του Γυμνασίου και του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, έλαβε μέρος 12 μαθήτριες με ένα πρόγραμμα Ενόργανης, Ακροβατικής Γυμναστικής και Χορού, με τίτλο: “Au violino Gigano (Milva)”.  Προπονήτρια της ομάδας είναι η κα Ελένη Τσακίρη.