Τα Νέα μας

Α.Σ.Ι.Σ. Πρωτάθλημα Στίβου Γυμνασίων - Λυκείων

Μαρ 7, 2015

Το Σάββατο, 7 Μαρτίου 2015, πραγματοποιήθηκαν οι Τελικοί αγώνες Στίβου Γυμνασίων και Λυκείων, στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε το Κολλέγιο Αθηνών – Κολλέγιο Ψυχικού.  Στους αγώνες έλαβαν μέρος τα εξής Σχολεία: Αμερικάνικο Κολλέγιο Ελλάδος, Αρσάκεια, Γερμανική Σχολή, Ε.Ε.Ι. Κολλέγιο, Εκπ. Γείτονα, Εκπ. Δούκα, Εκπ. Κωστέα-Γείτονα, Ελληνογερμανική Αγωγή, Ιόνιος Σχολή, Λεόντειο Λύκειο Ν. Σμύρνης, Ν. Γενιά Ζηρίδη, Ν. Εκπ. Γ. Μαλλιάρα, Σχ. Μωραΐτη, Σ.Σ.Αυγ.Λιναρδάτου, Τοσίτσεια., St. Catherine’s.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Γυμνασίου με 136 βαθμούς, και την 1η Θέση στη Γενική Βαθμολογία μαθητών – μαθητριών Λυκείου με 153 βαθμούς.

Δείτε τα αποτελέσματα