Τα Νέα μας

Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Γυμνασίου - Λυκείου

Μαρ 8, 2014

Το Σάββατο, 8 Μαρτίου 2014, πραγματοποιήθηκαν οι Ετήσιοι Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος  Γυμνασίων – Λυκείων,  στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσε η Σύγχρονη Σχολή Σ. Αυγουλέα - Λιναρδάτου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Οικολογικού πάρκου Αναψυχής, στο Ίλιον Αττικής.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 8 μαθητές και μαθήτριες των Λυκείων και 20 μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού, οι οποίοι κατέλαβαν 5 πρώτες θέσεις, 5 δεύτερες και 5 τρίτες.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η θέση στην Ομαδική Βαθμολογία Λυκείου, την 1η θέση στην Α’ Γυμνασίου και την 1η θέση οι μαθητές της Β’ Γυμνασίου.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές οι κ.κ. Θοδωρής Γραμματικόπουλος και Γιάννης Οικονόμου.