Νέα Σχολικής Χρονιάς 2019-2020

Πανελλήνια Πρωταθλήματα Στίβου Ανδρών - Γυναικών και Κ23

Αυγ 9, 2020

Στις 8 και 9 Αυγούστου 2020, πραγματοποιήθηκαν τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Στίβου Ανδρών-Γυναικών και Κ23, στην Πάτρα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 6 μαθητές και μαθήτριες.

Τρεις πρώτες θέσεις στο Πανελλήνιο Ανδρών – Γυναικών κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Η μαθήτρια του Κολλεγίου Αθηνών, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, στο Δρόμο 800μ., (2η θέση).

• Ο αθλητής του ΣΑΚΑ, Νικόλαος Εμπέογλου, στο Δρόμο 200μ. (3η θέση).

• Ο αθλητής του ΣΑΚΑ, Νικόλαος Γκότσης, στο Δρόμο 3.000μ. με Φυσικά Εμπόδια (3η θέση).

Τρεις πρώτες θέσεις στο Πανελλήνιο Ανδρών – Γυναικών Κ23 κατέλαβαν οι παρακάτω μαθήτριες:

• Η μαθήτρια του Κολλεγίου Αθηνών, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, στο Δρόμο 800μ., (1η θέση).

• Η αθλήτρια του ΣΑΚΑ, Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά, στο Δρόμο 100μ. (3η θέση).

Δείτε τα αποτελέσματα

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών - Γυναικών