Νέα Σχολικής Χρονιάς 2018-2019

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων - Νεανίδων

Ιουν 23, 2019

Το σαββατοκύριακο 22 και 23 Ιουνίου 2019, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων – Νεανίδων,  στην Κατερίνη.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 24 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των νεανίδων κατέλαβε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία και η ομάδα των εφήβων την 7η θέση.

Στους αγώνες επιτεύχθηκε μια νέα επίδοση Κολλεγίου στο εξής αγώνισμα:

• Δρόμος 400μ. Εμπόδια από το μαθητή της Β’ Λυκείου, Χαράλαμπο-Νικόλαο Χαρατσίδη με επίδοση 55”75 (2η θέση).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Η μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη την 1η θέση στο Δρόμο 800μ.
  •  Η αθλήτρια του ΣΑΚΑ, Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά, τη 2η θέση στο Δρόμο 100μ.
  •  Η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Ιωάννα Πανοπούλου, τη 2η θέση στο Δρόμο 800μ.
  •  Ο μαθητής της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Ζήσης Τζιαμούρτας, την 3η θέση στο Δρόμο 1.500μ.
  •  Η ομάδα των Νεανίδων Μαρία-Τζέμα Ματσιώτα, Ιωάννα Πανοπούλου, Αθηνά-Μαρία Τζιαμούρτα, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη, την 1η θέση, στο Δρόμο 4x400μ.
  •  Η μαθήτρια του ΙΒ1 Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Μαρκέλλα-Καλλιόπη Παπανδρέου, την 3η θέση στο Δρόμο 100μ.

Δείτε τα αποτελέσματα