Επιτυχόντες του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού στον 81ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας «Ο Θαλής»

Ιουν 4, 2021

Οι επιτυχόντες του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού στον 81ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό στα Μαθηματικά «Ο Θαλής» είναι οι εξής:

Β΄ Γυμνασίου

Μπρεζάτης Παναγιώτης

Γ΄ Γυμνασίου

Κόκκαλη Βασιλική

Παπαϊωαννίδης Μάξιμος-Αναστάσιος

Οι επιτυχόντες/επιτυχούσες προκρίνονται για να συμμετάσχουν στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα, «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ», η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 5 Ιουνίου, ώρα 10:00, ειδικά για φέτος στην Αθήνα και σε αρκετά Περιφερειακά Κέντρα τα οποία θα ανακοινωθούν μέσα στις επόμενες ημέρες στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ.

Από τα αποτελέσματα του «ΑΡΧΙΜΗΔΗ» θα επιλεγούν ομάδες που θα συμμετάσχουν στη Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους και ευχόμαστε καλή τύχη στην Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα!