Άρση της Αναστολής Αθλητικής Δράσης της Δ.Δ.Ε. Β' Αθήνας

Μαρ 24, 2021

Ψυχικό, 24 Mαρτίου 2021

Προς τους κ. κ. γονείς των μαθητών / τριών του Γυμνασίου

Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων (Ο.Ε.Σ.Α.Δ.) Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης  Β΄ Αθήνας αίρει την αναστολή της διεξαγωγής της αθλητικής δράσης «Εβδομαδιαίος Μαθητικός Αγώνας Υγείας και Δυναμικού Βαδίσματος» για μαθητές Γυμνασίων, Λυκείων της Δ.Δ.Ε. Β΄ Αθήνας και Δημοτικών Σχολείων της Δ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας.

Ως χρόνος διεξαγωγής της δράσης ορίζεται η εβδομάδα από τη Δευτέρα 29 Μαρτίου 2021 έως και την Κυριακή 4 Απριλίου 2021. Η δράση, όπως μπορείτε να διαπιστώσετε από τα συνημμένα αρχεία, αποσκοπεί στην ενίσχυση της φυσικής δραστηριότητας των μαθητών/τριών στον ελεύθερο χρόνο τους μέσω του βαδίσματος.

Εφόσον επιθυμείτε το παιδί σας να συμμετάσχει στη δράση πρέπει μέχρι την Παρασκευή 26/3/2021 να συμπληρώσετε την συνημμένη Υπεύθυνη Δήλωση και να την αποστείλετε στην κ. Ε. Οικονόμου στην ηλεκτρονική διεύθυνση: eeconomou@athenscollege.edu.gr.

Η δράση θα πραγματοποιηθεί εκτός σχολικού ωραρίου με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων των μαθητών.

Νικολέτα Κανελλή

Διευθύντρια Ιδιωτικού Γυμνασίου – Κολλέγιο Ψυχικού