Ανακοίνωση για Αίτηση Δήλωση Πανελλαδικών Εξετάσεων 2021

Μαρ 8, 2021

Προς

τους γονείς

των υποψηφίων μαθητών και μαθητριών

στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021

του Ιδιωτικού Λυκείου-Κολλέγιο Ψυχικού

Ψυχικό, 8 Μαρτίου 2021

Σύμφωνα με τη συνημμένη Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 826/2-3-2021), οι απόφοιτοι που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021 θα υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση συμμετοχής στο διάστημα 8-19 Μαρτίου 2021.

Στο ίδιο διάστημα (8-3-2021 μέχρι 19-3-2021) δύνανται οι μαθητές της τελευταίας τάξης Γενικών Λυκείων, που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση Δήλωση συμμετοχής για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2021, να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ.

Σε αυτή την περίπτωση και μόνο, παρακαλούμε να συμπληρώσουν οι τελειόφοιτοι εκ νέου την Αίτησή Δήλωσης συμμετοχής και να την αποστείλουν στο mail του Σχολείου ([email protected]), ώστε να καταχωριστεί ηλεκτρονικά στην πλατφόρμα του Υπουργείου, μέσα στην προβλεπόμενη προθεσμία.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Παναγιώτης Γιαννουλάτος

Διευθυντής Ιδιωτικού Λυκείου - Κολλέγιο Ψυχικού