Ενημέρωση για νέο ωρολόγιο πρόγραμμα και συναντήσεις

Φεβ 11, 2021

Ψυχικό, 10 Φεβρουαρίου 2021

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από αύριο Πέμπτη, 11 Φεβρουαρίου 2021 θα ισχύσει τροποποιημένο ωρολόγιο πρόγραμμα (επισυνάπτεται) βάσει της απόφασης αναστολής της δια ζώσης λειτουργίας των Σχολείων. Το νέο πρόγραμμα έχει επίσης αναρτηθεί για τους μαθητές στο ManageBac (Menu – IB Manager – Files).

Λόγω της αλλαγής αυτής, ακυρώθηκαν τα προγραμματισμένα ραντεβού ηλεκτρονικής επικοινωνίας μέσω MS-Teams με τους εκπαιδευτικούς και, από το Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου 2021, μπορείτε να κλείνετε εκ νέου διαδικτυακές συναντήσεις. Σας ενημερώνουμε ότι κάθε εκπαιδευτικός διαθέτει 2 ώρες εβδομαδιαίως για τη διαδικτυακή επικοινωνία μαζί σας (επισυνάπτεται σχετικό αρχείο επικοινωνίας).

Ως προς τις προαιρετικές απογευματινές δραστηριότητες, υπενθυμίζουμε ότι θα συνεχίσουν να πραγματοποιούνται εξ αποστάσεως, μέσω MS TEAMS από 15:30- 16:50.

Ευχόμαστε υγεία σε εσάς και τα παιδιά σας. Με εκτίμηση,

Νικολέτα Κανελλή Διευθύντρια

Ιδιωτικό Γυμνάσιο – Κολλέγιο Ψυχικού