Επιστολή για Διαδικτυακή Ενημέρωση Γονέων των μαθητών της Β΄ και της Γ΄ Λυκείου - 30 Σεπτεμβρίου 2020

Σεπ 28, 2020

Ψυχικό, 28 Σεπτεμβρίου 2020

Προς

τους γονείς

των μαθητών και μαθητριών

της Β΄ και της Γ΄ τάξης του Λυκείου

Σε συνέχεια της επιστολής που λάβατε για την πραγματοποίηση διαδικτυακής ενημέρωσης στις 30 Σεπτεμβρίου 2020 (ώρα 17:00), θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τον τρόπο σύνδεσής σας στην εφαρμογή MS Teams (δείτε το συνημμένο αρχείο οδηγιών). Για να συνδεθείτε στην εφαρμογή MS Teams, θα πρέπει να χρησιμοποιήσετε τους κωδικούς που σας έχουν δοθεί από το Σχολείο και που ήδη χρησιμοποιείτε στην πλατφόρμα του SoSimple προσθέτοντας το επίθημα @haef.gr.

Αν για παράδειγμα το όνομα χρήστη που σας έχει δοθεί από το σχολείο είναι  lykeioac, τότε για τη σύνδεσή σας στο MS Teams πληκτρολογήστε data-sf-ec-immutable=""> και κατόπιν να εισαγάγετε τον κωδικό σας. Όταν συνδεθείτε με τα στοιχεία σας, θα πρέπει να βλέπετε την ομάδα «ΚΑ ΛΥΚΕΙΟ – Γονείς_Β_Γ».

Όσοι δεν γνωρίζετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό σας, παρακαλούμε να στείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στο data-sf-ec-immutable=""> για να σας τα γνωστοποιήσουν εγκαίρως.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Διευθυντής Ιδιωτικού-Ισοτίμου Λυκείου

Κολλέγιο Αθηνών