Ευχαριστήρια επιστολή από την Κοινωνική Επιχείρηση ""Ένα παιδί μετράει τ' άστρα""

Δεκ 10, 2018

Με μεγάλη χαρά λάβαμε ευχαριστήρια επιστολή από την Κοινωνική Συνεταιριστική Επιχείρηση «Ένα παιδί μετράει τα άστρα», για τη συμμετοχή του Σχολείου μας κατά την περυσινή σχολική χρονιά στην κοινωνική δράση «ΦροντίΖΟΥΜΕ γιατί νοιαζόμαστε». H Μαθητική Κοινότητα του Σχολείου μας συμμετείχε σε αυτή τη δράση συγκεντρώνοντας πλαστικά καπάκια από μπουκάλια με στόχο την αγορά ειδικών αμαξιδίων για ανθρώπους με κινητικά προβλήματα.

Το Σχολείο μας, ευαισθητοποιημένο σε κοινωνικά και περιβαλλοντικά θέματα, προσπαθεί πάντα να στηρίζει και να συμμετέχει ενεργά σε τέτοιου είδους προσπάθειες που επίκεντρο έχουν τον άνθρωπο και το περιβάλλον.