Τελετή Αποφοίτησης 2019: Ανακοίνωση προς τους γονείς τελειοφοίτων

Ιουν 12, 2019
Ψυχικό, 12 Ιουνίου 2019Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Γ΄ Λυκείου και του ΙΒ2Η Τελετή Αποφοίτησης (Commencement) της τάξης σας θα γίνει την Πέμπτη, 11 Ιουλίου 2019 και ώρα 19:00.

Ψυχικό, 12 Ιουνίου 2019

Αγαπητοί γονείς των μαθητών της Γ΄ Λυκείου και του ΙΒ2

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε σχετικά με οργανωτικές λεπτομέρειες της Τελετής Αποφοίτησης.

Όπως ήδη γνωρίζετε, το Κολλέγιο επιθυμώντας να τονίσει ακόμη περισσότερο τον ακαδημαϊκό χαρακτήρα της Τελετής, έχει καθιερώσει οι τελειόφοιτοι καθ’ όλη τη διάρκεια της Τελετής να φορούν τήβεννο, ένδυμα διεθνώς καθιερωμένο για επίσημες τελετές εκπαιδευτικών ιδρυμάτων.

Η τήβεννος είναι υποχρεωτική για τη συμμετοχή των τελειοφοίτων στην Τελετή Αποφοίτησης και θα διατεθεί από το Σχολείο δωρεάν προς χρήση για την ημέρα αυτή. Ωστόσο, όσοι τελειόφοιτοι επιθυμούν να την αγοράσουν (κόστος 135 ) θα πρέπει να το δηλώσουν και να καταβάλουν το κόστος μέχρι τις 21 Ιουνίου στη Γραμματεία της Φυσικής Αγωγής (κ. Τίνα Σιαπέρα).

Η τήβεννος θα παραδίδεται στους τελειοφοίτους με κατάθεση της αστυνομικής ταυτότητας/διαβατηρίου τους, πριν από τη δοκιμή της Τελετής Αποφοίτησης, την Τετάρτη, 10 Ιουλίου 2019. Το βράδυ της ημέρας εκείνης η τήβεννος θα παραμείνει στο Σχολείο. Μετά την ολοκλήρωση της Τελετής Αποφοίτησης, την Πέμπτη το βράδυ, κατά την παράδοσή της θα επιστραφεί στους αποφοίτους 2019 η ταυτότητα/το διαβατήριο, που θα έχουν καταθέσει. Στη συνέχεια οι απόφοιτοι 2019 θα συμμετάσχουν στο παραδοσιακό δείπνο, στο Bookis Plaza, και στη γιορτή καλωσορίσματος από τον Σύλλογο Αποφοίτων (ΣΑΚΑ), στον υπαίθριο χώρο της Λέσχης του. Για τις εκδηλώσεις αυτές αρμόζει απογευματινό ένδυμα. Τα αγόρια, θα πρέπει κατά την τελετή αποφοίτησης να φορούν λευκό πουκάμισο.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία σας, η οποία είναι απαραίτητη για την επιτυχή διεξαγωγή της Τελετής Αποφοίτησης. Ευχόμαστε σε όλους τους αποφοίτους 2019 καλή επιτυχία στις περαιτέρω σπουδές τους και γενικότερα στη σταδιοδρομία τους.

Με θερμούς χαιρετισμούς

Απόστολος Αθανασόπουλος

Συνδιευθυντής Κολλεγίου Αθηνών

Συντονιστής Σχολικών Μονάδων Ε.Ε.Ι.

ANAKOINΩΣΗ

Oι προσκλήσεις που σας αποστέλλονται είναι μόνο για εσάς. Αν επιθυμείτε να παρευρεθούν και άλλα μέλη της οικογένειάς σας στην Τελετή Αποφοίτησης (Commencement) στις 11.7.2019, θα χρειαστεί να προμηθευτείτε επιπλέον προσκλήσεις.  Για πληροφορίες  μπορείτε  να  επικοινωνήσετε  με  την κ. Ρούλα Πρωτοπαπαδάκη στα  τηλ. 210-6798210, 210-6798274 ή να περάσετε από το γραφείο 121 στο Μπενάκειο μέχρι την Πέμπτη, 4 Ιουλίου 2019 (09:00-15:00).

Λόγω του σχετικά περιορισμένου χώρου και του μεγάλου αριθμού των γονέων, των συγγενών και φίλων των τελειοφοίτων, οι οποίοι θα παρευρεθούν στην Τελετή Αποφοίτησης (11.7.2019), παρακαλείσθε - για τη δική σας καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση - να προσέλθετε εγκαίρως.

Πέρας προσελεύσεως:   18:45