Διαδικασία & προθεσμίες υποβολής αιτήσεως για υποτροφία

Μαϊ 8, 2017

Οι γονείς των μαθητών-μαθητριών του Κολλεγίου Αθηνών και του Κολλεγίου Ψυχικού, που για σοβαρούς οικονομικούς λόγους επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση για έκπτωση στα δίδακτρα του επόμενου σχολικού έτους 2017-2018, μπορούν να παραλάβουν το ειδικό έντυπο αιτήσεως από τη Γραμματεία του Προγράμματος Υποτροφιών (Ψυχικό).

Οι αιτήσεις θα κατατίθενται από τους γονείς στη γραμματεία του Προγράμματος Υποτροφιών κάθε εργάσιμη ημέρα (8:30-15:00) σύμφωνα με το εξής πρόγραμμα:

Τετάρτη 10/5 - Τετάρτη 17/5  για μαθητές-μαθήτριες με επώνυμο από Α έως και Ζ
 Πέμπτη 18/5 - Παρασκευή 26/5  για μαθητές-μαθήτριες με επώνυμο από Η έως και Λ
 Δευτέρα 29/5 - Πέμπτη 8/6  για μαθητές-μαθήτριες με επώνυμο από Μ έως και Π
 Παρασκευή 9/6 - Τετάρτη 21/6  για μαθητές-μαθήτριες με επώνυμο από Ρ έως και Ω

Η γραμματεία του Προγράμματος Υποτροφιών θα παραλαμβάνει τα απαιτούμενα δικαιολογητικά όπως αυτά εξάγονται από τις εφαρμογές της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων αμέσως μετά την υποβολή της δήλωσης φορολογικού έτους 2016.

Πληροφορίες: Βίκυ Λουκέρη, τηλ.: 210 - 6798135.

*Υπενθυμίζεται ότι, όπως κάθε χρόνο, σύμφωνα με απόφαση της Επιτροπής Πανελλαδικών Εξετάσεων, κατά τις ημέρες διεξαγωγής των Πανελλαδικών δεν θα επιτρέπεται η είσοδος επισκεπτών (γονέων, αποφοίτων κ.ά.) στο campus του Κολλεγίου στο Ψυχικό πριν από τη 1:00 μ.μ.