Τα Nέα μας

Έκθεση με έργα μαθητών στο Μποδοσάκειο

Ιαν 11, 2019
Πολύχρωμα έργα μαθητών 3ης έως και 6ης Δημοτικού του Κολλεγίου Αθηνών θα κοσμούν έως το τέλος Ιανουαρίου την είσοδο του Μποδοσακείου Διδακτηρίου, στο πλαίσιο της ετήσιας εκθέσεως του Εργαστηρίου Ελευθέρων Δράσεων του Σχολείου.

Η έκθεση περιλαμβάνει δημιουργίες που ολοκλήρωσαν τα παιδιά κατά το πρώτο τρίμηνο της σχολικής χρονιάς στο μάθημα των Εικαστικών, σε Ζωγραφική, Πηλοπλαστική, Χαρακτική, Μεταλλοπλαστική, Δομική, Ξυλουργική και Γλυπτική.

Κάθε χρόνο, από τις 15 Δεκεμβρίου έως τις 31 Ιανουαρίου τα έργα τοποθετούνται στην είσοδο του Σχολείου, δίδοντας έτσι την ευκαιρία σε γονείς αλλά και όλους τους επισκέπτες να τα θαυμάσουν από κοντά.