Επανάληψη στο ορθό (ημέρα ξενάγησης) - Ευχές για Καλή Χρονιά & Επερχόμενες εκδηλώσεις

Αγαπητοί γονείς αποφοίτων,
Αγαπητές φίλες, Αγαπητοί φίλοι,

Στέλνω τις καλύτερες ευχές μου σε εσάς και τις οικογένειές σας για μια Καλή Χρονιά!

Θα ήθελα με την ευκαιρία αυτή να σας ενημερώσω για την πρώτη μας συνάντηση για το 2023, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη, 12 Ιανουαρίου στις 11:30 π.μ. στη Λέσχη ΣΑΚΑ καθώς και για επερχόμενες δράσεις και εκδηλώσεις, στις οποίες μπορείτε να συμμετάσχετε το επόμενο διάστημα στηρίζοντας παράλληλα το Πρόγραμμα Υποτροφιών του Σχολείου μας.

Η Επιτροπή μας Γονέων Αποφοίτων-Alumni Parents Fund Drive διοργανώνει τις εξής δράσεις:

Ώρα: 3 μ.μ.
Χώρος: Μουσείο Μπενάκη, Πειραιώς 138 & Ανδρονίκου, 118 54 Αθήνα
Κόστος / Συμμετοχή: €30 για κάτω των 65 ετών & €25 για άνω των 65 ετών

Τετάρτη, 25 έως Πέμπτη, 27 Ιανουαρίου: Εκδρομή σε Βόλο/Πήλιο (Manessis Travel)
Διαμονή: DOMOTEL XENIA VOLOS 5*
Κόστος / Συμμετοχή: Θα εξαρτηθεί από τη συμμετοχή

Παρακαλούμε να επιβεβαιώσετε τη συμμετοχή σας ή να μας δηλώσετε το ενδιαφέρον σας να συμμετάσχετε στις παραπάνω εκδηλώσεις έως την Τρίτη, 10 Ιανουαρίου τηλεφωνικά ή με email:

Γίτσα Κόνιαρη Κ: 6937 638374
Έπη Δούμα K: 6942 527685

Επίσης, πλούσιο είναι το πρόγραμμα των εκδηλώσεων στο Θέατρο του Κολλεγίου Αθηνών:

Κυριακή, 25 Δεκεμβρίου έως Κυριακή, 22 Ιανουαρίου: Μιούζικαλ «Η Μελωδία της Ευτυχίας»
Ώρα: 20:30 (1/1, 6/1, 7/1, 14/1, 21/1 παραστάσεις 17:30 & 20:30)
Εισιτήρια: από €20 έως €65 μέσω της Viva.gr εδώ

Πέμπτη, 26 Ιανουαρίου: Συναυλία της ερμηνεύτριας της jazz Madeleine Peyroux
Ώρα: 21:00
Εισιτήρια: από €30 έως €70 μέσω της Viva.gr εδώ

Παρασκευή, 3, Σάββατο, 4 & Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου: Συναυλία του κορυφαίου Έλληνα ερμηνευτή και συνθέτη Γιάννη Πάριου με τίτλο «Αχ Αγάπη!»
Ώρα: 21:00 (5/2 20:00)
Εισιτήρια: από €35 έως €55 μέσω της Viva.gr εδώ

Για τις παραστάσεις αυτές, εισιτήρια θα διατίθενται και στην είσοδο του Θεάτρου, 2 ώρες πριν την έναρξη κάθε παράστασης. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με το Art Info στο τηλ. 210-9213310.
Μπορείτε παράλληλα να συμμετάσχετε στη στήριξη του Προγράμματος Υποτροφιών με τη δωρεά σας εδώ. Έχετε λάβει τη σχετική καμπάνια του Σχολείου μας. Αν έχετε ήδη κάνει δωρεά, σας ευχαριστούμε.

Η συλλογική συμμετοχή είναι η δύναμή μας.
Κάθε δωρεά είναι μία πράξη αισιοδοξίας.

Με εγκάρδιους χαιρετισμούς,
Έπη Δούμα
Πρόεδρος Επιτροπής Γονέων Αποφοίτων-Alumni Parents Fund Drive
Κ: +30 6942 527685

Development Office
T: +30 210 6798217
 Ακολουθήστε τη σελίδα του Fund Drive στο Facebook εδώ.

Το Κολλέγιο Αθηνών είναι μη κερδοσκοπικός εκπαιδευτικός οργανισμός. Βασίζεται διαχρονικά στην προσφορά της Κολλεγιακής οικογένειας. Οι Επιτροπές Εθελοντών Fund Drive είναι από τις πιο δυναμικές ομάδες εθελοντών με fundraising δράση στην Ελλάδα. Οι ομάδες αυτές υπάγονται στο Development Office του Κολλεγίου Αθηνών και έχουν τριπλό στόχο: Καλλιεργούν την κουλτούρα της προσφοράς - Ενισχύουν τις σχέσεις των χιλιάδων μελών της Κολλεγιακής οικογένειας μεταξύ τους και με το Σχολείο - Παρακινούν για συμμετοχή στο Annual Fund με στόχο τη στήριξη του Προγράμματος Υποτροφιών.

Δήλωση Ενημέρωσης Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων