Το Νηπιαγωγείο "Ι. Μ. Καρράς" πάει στη Βοστώνη

Μαϊ 24, 2023
Ένας από τους βασικούς στόχους του Νηπιαγωγείου «Ιωάννης Μ. Καρράς» είναι να ενθαρρύνουμε τους μαθητές μας να αποκτήσουν μία διά βίου αγάπη για τη μάθηση και να σκέφτονται πέρα από τα παραδοσιακά όρια της εκπαίδευσης. Για τον λόγο αυτό οι εκπαιδευτικοί μας κάνουν διαρκώς επιμορφώσεις. Στα πλαίσια της συνεργασίας του σχολείου με το Boston Science Museum, η Διευθύντρια κ. Τατιάνα Γκούσκου, η αναπληρώτρια διευθύντρια κ. Ζωή Λουσίδου, η προϊσταμένη του Αγγλικού τμήματος Mrs. Vasilike Koutsioukis, και οι νηπιαγωγοί κ. Κλαίρη Τζούφλα και κ. Όλγα Κεφάλα ταξίδεψαν στη Βοστώνη και επισκέφθηκαν το Μουσείο Επιστημών για επιμόρφωση με θέμα το STEAM και το Engineering. Στη συνέχεια, έκαναν μια ενδιαφέρουσα παρουσίαση και μοιράστηκαν τις πληροφορίες με τους υπόλοιπους εκπαιδευτικούς του Νηπιαγωγείου.