Κατάκτηση 1ης θέσης από την ομάδα του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού στον Διαγωνισμό "International EU-CONEXUS School Contest 3rd edition - Think Smart, Create Green"

Μαϊ 10, 2023

Η ομάδα του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού κατέκτησε την 1η θέση στον διεθνή διαγωνισμό "International EU-CONEXUS School Contest 3rd edition - Think Smart, Create Green".

Ο Διεθνής Τελικός του Σχολικού Διαγωνισμού EU-CONEXUS «Σκέψου Έξυπνα Δημιούργησε Πράσινα», πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 4 Μαΐου 2023 και έλαβαν μέρος ομάδες από τη Γαλλία, Ελλάδα, Ισπανία, Λιθουανία, Κροατία, Ρουμανία, Ιρλανδία και την Κύπρο. Η ομάδα Portland του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας – συμβούλου του Ομίλου, κας Αγγελικής Ζούπα, εκπροσωπήθηκε από τις μαθήτριες της γ' Γυμνασίου του Περιβαλλοντικού Ομίλου, Μαρινάκη Ελένη, Μόνικα Μπεράχα, Τσιλίκα Αργυρώ και Χασάπη Φαιναρέτη, και κατέκτησε το 1ο βραβείο στην ηλικιακή ομάδα 14-16, παρουσιάζοντας ένα έξυπνο βιώσιμο λιμάνι.

Θερμά συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας για τη διάκρισή τους!