Τα Νέα μας

Junior Forensics Tournament 2022

Απρ 14, 2022

Την Κυριακή, 10 Απριλίου, 2022 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία ο Διαγωνισμός Junior Forensics Tournament 2022. Διαγωνίσθηκαν 110 μαθητές της Α' και Β' Γυμνασίου του Κολλεγίου Αθηνών και του Κολλεγίου Ψυχικού, οι οποίοι συμμετείχαν εφέτος στο πρόγραμμα Junior Forensics. Τον Διαγωνισμό παρακολούθησαν διαδικτυακά μέσω MS Teams οι γονείς των μαθητών.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που διαγωνίσθηκαν, αλλά και σε όσους συμμετείχαν στο πρόγραμμα κατά τη διάρκεια της χρονιάς και δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν στον Διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια και στους μαθητές που διακρίθηκαν στο Junior Forensics Tournament 2022:

Duet Acting:

Winners: Οδυσσέας-Δημήτριος Λυμπερόπουλος (KA) & Μαρία Συνολάκη (KA)

Finalists: Αικατερίνη Παπασπύρου (ΚΨ) & Μηλιώ Ρήγα (ΚΨ) και Μαργαρίτα Χριστοπούλου (ΚΑ) & Μαρία Χατζιανδρέου (ΚΑ)

Oral Interpretation of Literature:

Winner: Έρρικα-Ζωή Δρίτσα (ΚΑ)

Finalists: Ιωάννα Παπαδόδημα (ΚΑ) και Χριστιάνα Βασιλαρά (ΚΑ)

Impromptu Speaking:

Winner: Μαρία Γιαννίδη (ΚΨ)

Finalists: Γεώργιος-Αλέξανδρος-Μιχαήλ Άνδριους-Μαργαρίτης (ΚΨ) και Κύρος Τσάκωνας (ΚΑ)

Original Oratory:

Winner: Κύρος Τσάκωνας (ΚΑ)

Finalists: Παναγιώτης Κορλίρας (ΚΑ) και Αναστάσιος Κυριαζάκος (ΚΑ)

Debate:

Best Speaker: Ιωσηφίνα Ιωαννίδου (ΚΨ)

Winning Team: Αλεξάνδρα Αλεξανδράτου (ΚΑ), Ελένη Μαρινάκη (ΚΨ) , Μόνικα Μπεράχα (ΚΨ), Φαιναρέτη Χασάπη (ΚΨ)

Finalists: Ελένη Δήμτσα (ΚΨ), Ιωάννης Γεώργατζης (ΚΨ), Σπύρος Καμπάνης (ΚΨ), Σταύρος Γιαννίδης (ΚΨ)

Τη διοργάνωση υποστήριξαν οι μαθητές του Senior Forensics Club του Σχολείου, που υποστήριξαν τη διοργάνωση ως κριτές, και μοιράσθηκαν την εμπειρία τους καθοδηγώντας τους νεότερους μαθητές στα πρώτα τους διαγωνιστικά βήματα.

Την ομάδα Junior Forensics προετοίμασαν κατά τη διάρκεια της εφετινής σχολικής χρονιάς οι προπονητές: Έφη Αϊδονοπούλου (ΛΚΨ), Γιώργος Αραβώσης, Νίκος Γκόρλας (ΓΚΨ), Καλλιόπη Καγιαρού (ΓΚΑ), Μαρία Μαυράκη (ΓΚΨ), Γιώργος Φιλιππόπουλος, Δημήτρης Χριστόπουλος (ΓΚΑ), Allie Baldwin, Dillon Brown, Candice Fawcett, Jadyn Marshall, και Emily Parks.

Συγχαρητήρια σε όλους!