Τα Νέα μας

Χριστουγεννιάτικο Μήνυμα από τον Διευθυντή/President

Δεκ 25, 2020

Αγαπητά μέλη της Κολλεγιακής οικογένειας,

Αυτές τις γιορτινές ημέρες, τις τόσο διαφορετικές από άλλοτε, ας κρατήσουμε το ηθικό μας ψηλά.

Σε πείσμα των καιρών το Κολλέγιο συνεχίζει να προσφέρει παιδεία υψηλού επιπέδου σε συνδυασμό με εφαρμογές προηγμένης τεχνολογίας.

Το συμβολικό χριστουγεννιάτικο δώρο που σας προσφέρουμε εφέτος είναι ένα έργο σκληρής δουλειάς. Σας παρουσιάζουμε τον νέο υπερσύγχρονο ιστότοπο και την πύλη προσωποποιημένης πληροφορίας του Σχολείου μας, που σηματοδοτούν νέο ξεκίνημα για το Κολλέγιο:

www.athenscollege.edu.gr

Αυτές τις ημέρες των εορτών ας προσπαθήσουμε να σκεφθούμε συνανθρώπους μας που βρίσκονται σε ανάγκη. Ας κάνουμε μια κίνηση αγάπης συνεχίζοντας την παράδοση αλληλεγγύης και κοινωνικής προσφοράς του Σχολείου μας.

Καλές γιορτές σε εσάς και τις οικογένειές σας και σε ολόκληρη την Κολλεγιακή oικογένεια. Μένουμε ασφαλείς!

Καθηγητής Κώστας Συνολάκης ‘75
Διευθυντής/ President