Τα Νέα μας

Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών
στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών

Διακρίσεις μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών

Απρ 7, 2023

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών διενεργήθηκε  σε δύο φάσεις.

Η α΄φάση πραγματοποιήθηκε εξ αποστάσεως για όλους τους ενδιαφερόμενους μαθητές και ενδιαφερόμενες μαθήτριες το Σάββατο, 4 Μαρτίου 2023. Η β΄ φάση, στην οποία συμμετείχαν όσοι έλαβαν βαθμολογία πάνω από 50/100 στην α΄ φάση, διεξήχθη το Σάββατο, 1 Απριλίου 2023.

Για το Λύκειο του Κολλεγίου Αθηνών οι μαθητές που προκρίθηκαν στην β΄ φάση είναι οι ακόλουθοι:

Α΄ Λυκείου: Βλάντι Χρήστος

Β΄ Λυκείου: Κουκάς Αχιλλέας-Βασίλειος

Λυκιαρδοπούλου Τζένη

Ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Κουκάς Αχιλλέας-Βασίλειος προκρίθηκε στην β’ φάση με βαθμολογία 100/100.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους και τους ευχόμαστε καλά αποτελέσματα για τη β΄ φάση του Διαγωνισμού!