Τα Νέα μας

IB DP Εορτασμός Ημέρας Ευχαριστιών 2022

Δεκ 1, 2022

Την Πέμπτη, 24 Νοεμβρίου 2022, οι μαθητές του Year 2 IB DP γιόρτασαν στο CAPPS την Ημέρα Ευχαριστιών μαζί με τους καθηγητές τους και το προσωπικό του IB DP. Μαθητές και μαθήτριες εθελοντές/ντριες στόλισαν την αίθουσα μαζί με τους καθηγητές τους, επέλεξαν μουσική και προσκόμισαν φαγητά σχετικά με την εορτή που είχαν μαγειρέψει οι ίδιοι/ες. Κατά τη διάρκεια του εορτασμού όλοι/ες οι συμμετέχοντες/ουσες έγραψαν τις ευχαριστίες τους, οι οποίες αναρτήθηκαν στους εορταστικούς πίνακες και εκ των υστέρων μεταφέρθηκαν στο κτήριο του ΙΒ.

Τον εορτασμό προλόγισαν η IB Programmes Director – IB DP Head, κα. Ε. Βασιλείου, και ο Πρόεδρος του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου, Α. Μωραΐτης. Ο εορτασμός αποτέλεσε μία μοναδική ευκαιρία για τους μαθητές, τους καθηγητές και το προσωπικό να εορτάσουν μαζί και να μοιραστούν τις ευχές τους. Η οργάνωση όλου του εγχειρήματος στηρίχθηκε στην εθελοντική προσφορά καθηγητών, μαθητών και προσωπικού, με την ιδιαίτερη στήριξη του τμήματος History HL της κας. Κ. Γεωργακοπούλου. Το πόστερ πρόσκλησης των μαθητών επιμελήθηκαν οι μαθητές του IB DP Visual Arts υπό την καθοδήγηση της κας Μ. Παπαναστασίου.