Τα Νέα μας

Επιτυχίες μαθητών στο τουρνουά debate Deree Invitational LXIV

Νοε 23, 2022

Με μεγάλη επιτυχία διαγωνίσθηκαν 30 μαθητές του Κολλεγίου στο τουρνουά debate Deree Invitational LXIV, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 18 και το Σάββατο 19 Νοεμβρίου, με συμμετοχή συνολικά 52 μαθητικών και φοιτητικών ομάδων.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας και πιο συγκεκριμένα για τις διακρίσεις τους σε ομαδικό επίπεδο:

Novice Champions: Ιουλία Ζαγλανίκη (A' Λυκ, ΚΑ) & Μάριος Μπαγάκης-Βαλατσός (IB1)

Open Finalists: Λεωνίδας Μαρινόπουλος (ΙΒ1) & Μάξιμος Παπαϊωαννίδης (ΙΒ1)

Open Semifinalists:

Κλειώ Τζοάννου (Γ' Λυκ, ΚΨ) & Ευτυχία Χριστοδούλου (ΙΒ2)

Μάνος Αλευράς (ΙΒ1) & Λεωνίδας Τσαούσης (Γ' Λυκ, ΚΨ)

Novice Finalists: Μαρία Πετρόλια (Γ' Γυμ, ΚΑ) & Παναγιώτα Δουρίδα (Γ' Γυμ, ΚΨ)

Οι μαθητές μας είχαν και σημαντικές επιτυχίες σε ατομικό επίπεδο, με τον Λ. Μαρινόπουλο να κατατάσσεται στην 3η θέση μεταξύ των διαγωνιζομένων, οι Μ. Αλευράς και Λ. Τσαούσης στην 4η, ο Μ. Παπαϊωαννίδης στην 6η και οι Κυριάκος Γερογιάννης (ΙΒ1) και Ε. Χριστοδούλου στην 8η θέση.

Μεταξύ των νέων ομιλητών (novice speakers), η Π. Δουρίδα κατέκτησε τη 2η θέση, ο Μ. Μπαγάκης-Βαλατσός την 3η, η Αφροδίτη Χρυσοχοΐδη (A' Λυκ, ΚΑ) την 4η θέση και η Μ. Πετρόλια την 7η θέση.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας!