Τα Νέα μας

25 Χρόνια του Κολλεγίου Αθηνών ως Σχολείο ΙΒ

Δεκ 23, 2021

Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε ότι εφέτος συμπληρώνουμε 25 χρόνια λειτουργίας ως Σχολείο ΙΒ!

Συγχαρητήρια σε όλους τους εκπαιδευτικούς, το διοικητικό προσωπικό, τους γονείς και μαθητές μας για όλα τα χρόνια συνεργασίας, προσπάθειας και προσήλωσης.

Πέρα από τη διάχυση γνώσης, η παιδεία που προσφέρει το ΙΒ προϋποθέτει τη συνεχή δέσμευση από πλευράς μας να ενδυναμώνουμε τους μαθητές μας ώστε να διαπρέψουν και να επιτύχουν τους προσωπικούς τους στόχους στο πλαίσιο του σχολείου και πέρα από αυτό.

Με το βλέμμα στα επόμενα 25 χρόνια του ΙΒ Diploma Programme, προσβλέπουμε στη στενή συνεργασία με όλη την Κολλεγιακή κοινότητα προκειμένου να διαπλάσουμε την επόμενη γενιά κριτικά σκεπτόμενων και δημιουργικών μαθητών, που θα αποτελέσουν φορείς καινοτομίας και θα συμβάλουν στο να κάνουμε τον κόσμο μας καλύτερο.