Τα Νέα μας

Επιτυχίες μαθητών του Κολλεγίου στο τουρνουά debate Deree Invitational LXII

Νοε 29, 2021

Την Παρασκευή, 19 και το Σάββατο, 20 Νοεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε το τουρνουά debate Deree Invitational LXII, το οποίο φιλοξενήθηκε στο Pierce College στην Αγία Παρασκευή. Το Σχολείο μας εκπροσώπησαν 18 μαθητές των Λυκείων του Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού, ενώ στον διαγωνισμό συνολικά συμμετείχαν 56 ομάδες από σχολεία της Αθήνας.

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος (ΙΒ2) και Μαρία Χίσσα (ΙΒ2) νίκησαν τον διαγωνισμό (Winning Team), και κατατάχθηκαν και οι δύο ατομικά μεταξύ των πρώτων 10 ομιλητών της διοργάνωσης.

Στον τελικό επίσης προκρίθηκαν και διαγωνίσθηκαν η Χαρίκλεια Μωραϊτάκη (Γ’ Λυκείου ΚΨ) με την Καρολίνα Ρόκκα (Β’ Λυκείου ΚΑ) και ο Λεωνίδας Τσαούσης (Β’ Λυκείου ΚΨ), ο οποίος επίσης ήταν μεταξύ των 10 πρώτων ομιλητών, με την Ευτυχία Χριστοδούλου (ΙΒ1). Συνολικά οι τρεις από τις τέσσερεις ομάδες που προκρίθηκαν στον τελικό ήταν μαθητές μας, εκπροσωπώντας με μεγάλη επιτυχία το Σχολείο μας στον τελικό που πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο του Pierce College.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις!