Τα Νέα μας

Παγκόσμια διάκριση στον Διαγωνισμό Κοινωνικής Καινοτομίας

Ιουν 29, 2021

Μετά την κατάκτηση της 1ης θέσης στον τελικό του Διαγωνισμού του Social Innovation Relay (SIR), η εφετινή εικονική επιχείρηση του Ομίλου Νεανικής Επιχειρηματικότητας Pet - Link αναδείχθηκε επίσης στις 3 κορυφαίες ομάδες του Παγκόσμιου Διαδικτυακού Διαγωνισμού της NN και του JA Europe, Social Innovation Relay, που διεξήχθη στις 22/06/2021 διαδικτυακά.

Οι μαθητές που εκπροσώπησαν την Pet - Link ήταν οι:

Λυδία Ευαγγελάτου
Βασίλης Κουλουμέντας
Αλέξανδρος Μαθιός
Κωνσταντίνος Μαθιός

Είναι η δεύτερη συνεχόμενη χρονιά που μαθητική επιχείρηση του Ομίλου Νεανικής Επιχειρηματικότητας του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού λαμβάνει αυτή την παγκόσμια διάκριση. Θερμά συγχαρητήρια για μία ακόμη φορά στους μαθητές που εκπροσώπησαν την Pet - Link, σε όλους τους μαθητές του Ομίλου καθώς και στους καθηγητές – συμβούλους του Ομίλου Νεανικής Επιχειρηματικότητας, κ. Θάνο Καραμήτσα, κ. Ελένη Μαρκοπούλου και κ. Παναγιώτη Στατήρη για τη μεγάλη επιτυχία του Ομίλου.