Διακρίσεις

Διακρίσεις μαθητών στον 6ο Μαθηματικό Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"

Στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, την Παρασκευή 30 Μαρτίου 2012, διοργανώθηκε ο 6ος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά, «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για μαθητές Ε΄και ΣΤ΄Δημοτικού. Η συμμετοχή στο διαγωνισμό ήταν προαιρετική  και μπορούσαν να λάβουν μέρος μαθητές από όλα τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας.

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργάνωσε τελετή απονομής βραβείων του 6ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής. Η βράβευση των μαθητών έγινε στις 16 Δεκεμβρίου 2012, στο Αμφιθέατρο «Κ. Καραθεοδωρής» του Μαθηματικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Αθηνών στην Πανεπιστημιούπολη.

Από το Δημοτικό του Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκαν 25 μαθητές και μαθήτριες.

Αγγελοπούλου-ΔασκαλοπούλουΊρις
ΠαραμυθιώτηςΝικόλαος
ΣαχλίκηςΣτέφανος-Νεοκλής
ΣκαφιδάςΑνάργυρος-Νεκτάριος

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες.