Jeff Wachtel

Μέλος

O Jeff Wachtel είναι κάτοχος των πτυχίων BA in Urban Studies and Psychology από το Πανεπιστήμιο του Stanford, Master in Urban Planning από το Πανεπιστήμιο Berkeley της Καλιφόρνια και J.D. από το Hastings College of the Law του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια. Είναι ο πρώτος Εκτελεστικός Διευθυντής των Knight-Hennessy Scholars στο Πανεπιστήμιο του Stanford. Υπηρέτησε ως ανώτερος βοηθός του Προέδρου του Stanford John Hennessy από το 2000 έως το 2016. Σε αυτόν τον ρόλο, παρείχε συμβουλευτικές υπηρεσίες στον Πρόεδρο Hennessy και εκπροσωπούσε το Γραφείο του Προέδρου σε άτομα και οργανώσεις εντός και εκτός του πανεπιστημίου. Το 2017, τιμήθηκε με το βραβείο Kenneth M. Cuthbertson, το οποίο αναγνωρίζει εξαιρετικές υπηρεσίες προς το Πανεπιστήμιο του Stanford. Έχει διατηρήσει τη σχέση του με το Κολλέγιο Αθηνών, από όταν ήταν μαθητής Γυμνασίου με πρόγραμμα ανταλλαγής στο campus, μια εμπειρία που ενίσχυσε τη βαθιά εκτίμησή του για την Ελλάδα και τις διεθνείς ανταλλαγές μαθητών.